Kupón na novou kolekci: aqua

Jak se starat o kabelku

 Jak se starat o kabelky  

 

Pro výrobu kabelek značky DOCA se používá široký sortiment materiálů , materiály syntetické a kombinace textilem. Převažující materiál kabelky je vyznačen na vnitřní etiketě každé kabelky, příp. jej najdete v detailu produktu v naší nabídce. 

Námi nabízené kabelky a peněženky jsou vyráběny z nejkvalitnějších syntetických materiálů, které imitují kůži.  Pečlivá výroba a výběr materiálů je standardem výrobního procesu. Jak je u kůže zvykem, má proměnlivou kresbou, která potvrzuje. Stejně tak jsou vyráběné i syntetické kabelky. S cílem imitovat kůži a za zlomek její ceny dosáhnout co nejlepší vizuální i užitnou kvalitu. Tyto materiály nejsou odolné vůči agresivním klimatickým jevům (silný déšť, silný mráz), proto je nutné o kabelku neustále pečovat.

  • kabelka Vám bude dodána v protiprachovém pytlíku, ten využívejte k jejímu případnému uskladnění
  • kabelky ze syntetiky čistěte saponátovými roztoky a potom do sucha vytřete měkkým bezbarvým hadříkem. Kabelky nikdy neperte, nesušte na tepelných zdrojích či na přímém slunci. K čištění nepoužívejte rozpouštědla či jiné agresivní chemikálie, krémy ani leštidla
  • textilní kabelky čistěte kartážováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vhlka, mastné skvrny čističem na textil.
  • kovové ozdoby kabelek mohou v průběhu užívání očernit materiál kabelky. Pravidelným čištěním materiálu zamezíte trvalým barevným změnám na výrobku

KABELKY NIKDY NEPERTE!

 

Lakované kabelky - kabelky s lesklým povrchem

Lakovaný povrch kabelky je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a silný mráz. Lakovou kabelku čistěte navlhčeným měkkým bezbarvým hadříkem nebo čistícími prostředky, které jsou vhodné pro tento typ povrchu.

 

 Jak zamezit poškození kabelky  

Kabelka je výrobek, který je určen k přenášení lehkých předmětů a věcí typu peněženka, klíče, mobilní telefon, brýle, základní kosmetické a hygienické předměty, menší a lehčí tiskoviny (drobné časopisy, nikoliv těžké knihy nebo objemné sešity), příp. drobné jídlo. Kabelka naopak není určena k nošení těžkých předmětů typu: nákup, nápojové lahve, těžké knihy, objemné spisy, předměty používané jako pomůcky pro školní výuku, náhradní oblečení nebo jiní objemné a těžké předměty. Nosnost kabelky je maximálně 2 -3 kg (dle typu kabelky). Přetěžování kabelek může vést k popraskání uší nebo jinému poškození konstrukce uší kabelky, dále k vytržení, vypárání nebo popraskání úchytů uší kabelky nebo k prasknutí či poškození kovových karabin na uších kabelky. Závady, které vzniknou kvůli přetěžování kabelky nebo kvůli mechanickému poškození podšívky kabelky, mohou vést k zamítnutí reklamace z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Pro přenášení těžších a objemnějších předmětů nepoužívejte kabelky, ale využívejte cestovní tašky, nákupní tašky nebo aktovky, které jsou na rozdíl od kabelek k tomuto účely konstrukčně uzpůsobeny. Kabelka také není určena pro nošení ostrých předmětů (nůžky, nože), které mohou protrhnout nebo proříznout podšívku.

Kabelky chraňte před mechanickým poškozením. Jedná se především o poškození spodních částí kabelky, exponovaných míst na bocích kabelky nebo i vnitřní části kabelky odřením či poškrábáním o jiné předměty. Může jít o poškrábání o součásti vašeho oděvu (kovové pásky, hodinky, náramky, pouzdra na mobilní telefony, spony u kozaček, apod.), jiné materiály (zdi, ploty, dopravní prostředky, nábytek, apod.). Dejte též pozor při odkládání kabelky na drsné povrchy, které mohou poničit spodek kabelky. K mechanickým součástem kabelky (zipy) se chovejte přiměřeným způsobem. Zipy zavírejte a otevírejte plynule bez trhavých pohybů a bez použití velké síly. Mechanické poškození kabelky (včetně zipů) může být důvodem pro zamítnutí reklamace.

Kabelky zbytečně nevystavujte prudkému dešti nebo jinému agresivnímu prostředí. Např. úplné promočení usňové kabelky může trvale poškodit její vzhled a deformovat tvar. Navíc téměř každá useň je dobarvována do žádoucího odstínu, což může při nadměrném provlhnutí způsobovat částečné zabarvování. K eliminaci tohoto efektu doporučujeme speciální přípravky – viz ošetřování a údržba kabelek. Kabelka z lakované usně zase není vhodná do silného mrazu, při kterém může dojít k popraskání vrchního materiálu. Výrobce nenese odpovědnost za změny vrchního materiálu kabelky vlivem nevhodných klimatických podmínek, proto podobné závady mohou být v reklamačním řízení zamítnuty z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Dejte také pozor při přenášení agresivních látek (tekutá kosmetika, parfémy, nápoje, apod.), jejichž vylití uvnitř kabelky může nenávratně poškodit podšívku kabelky.

Syté a tmavé odstíny broušené usně mohou částečně pouštět barvu. Tato situace je též pravděpodobnější při provlhnutí kabelky. Nedoporučujeme proto nosit tmavé kabelky z broušené usně přímo na bílém oblečení z důvodů možného mírného obarvení tohoto oblečení.

Kabelky skladujte odděleně od sebe tak, aby nedošlo k migraci barev (tzn. aby se např. na světlé kabelky neotiskla barva jiných tmavších kabelek). Kabelky proto uschovávejte v igelitových nebo textilních sáčcích, doporučujeme je též vycpat. Dbejte na to, aby nedošlo k pomačkání, přeložení nebo jiné deformaci, která může poškodit vrchní materiál kabelky.

 

 

 Protiprachový pytlík je součástí balení kabelky

900x900