Kupón na novou kolekci: aqua

Jak se starat o šperk

 Jak se starat o šperk  

RADY A TIPY

Nejdůležitější pro dlouhověkost šperků je jejich správné nošení a užívání k účelům, pro které jsou určeny. Proto Vám zde uvádíme rady, které přispějí k dlouhodobé životnosti, kráse a dokonalost vašich šperků:

  • šperky nenoste při výkonu těžkých a hrubých prací, v prašném prostředí a v prostředí s výpary
  • šperky s kameny nemáčejte v horké vodě
  • šperky poškozují chemické prostředky, proto je doporučujeme odložit při praní prádla či mytí nádobí
  • šperky je vhodné ukládat do PVC sáčků nebo šperkovnic
  • v domácích podmínkách lze šperk vyčistit za pomoci čisticích přípravků dostupných v prodejnách drogerie
  • šperky odkládejte při sportování, koupání a také na noc

 

BĚŽNÉ OŠETŘOVÁNÍ ŠPERKŮ

I když budete dodržovat veškerá naše doporučení, šperky i tak dennodenním nošením zacházejí a ztrácejí lesk. Nejběžnějším jevem, se kterým se setkáváte, je tzv. černání stříbra. Nejedná se o vadu daného šperku, ale o přirozenou chemickou reakci stříbra, které při styku se vzduchem takto oxiduje. Černání šperků také ovlivňuje pot. Proto se může stát, že vám šperky zčernají přímo na těle.

To nejlepší, co pro své šperky můžete udělat, je to, že je jednou za čas necháte odborně vyčistit ve zlatnictví. Samozřejmě i vy si můžete v drogerii koupit přípravky, vaty a hadříky na čištění šperků a pečovat tak o své cennosti doma. U nás můžete zakoupit Prémiový čistící hadřík od P D PAOLA.

Ke správné péči o vaše cennosti patří také správné ukládání šperků. Proto Vám doporučujeme veškeré vaše šperky ukládat do šperkovnic. U nás můžete koupit velkou šperkovnici od značky PD PAOLA.

 

DÁVEJTE POZOR NA VÁŠ ŠPERK PŘI OBLÉKÁNÍ

O šperky je třeba se starat a dávat na ně pozor. Platí to i při každodenních činnostech jako je oblékání a svlékání. Neponičte si svůj šperk i oblečení. Doporučujeme si před svlékáním a oblékáním každodenního oblečení šperky sundávat. Prstýnky, které mají vystouplé kamínky, náhrdelníky s monogramy a kamínky nebo třeba náramky s různými ozdobami či kamínky mohou být při oblékání či svlékání poničeny. Řetízky se mohou vinou zatržení o oblečení přetrhnout apod. 

Přetržení řetízků u náhrdelníků i náušnic není důvodem pro podání reklamace.  

Dovolujeme si Vám také informovat, že případě nedodržení výše uvedených rad a tipů může vést k poškození Vašeho šperku. Případné reklamace na výše uvedená poškození nejsou z naší strany akceptovány.

 

900x900

U NÁS ZAKOUPENÉ ŠPERKY DOSTANETE V KOMPLETNÍM BALENÍ

Balení obsahuje:

  • ochrannou pochetku v šedé barvě
  • dárkovou krabičku
  • certifikát pravosti 
  • dárkovou kartičku